HAKODA - pendant - 130 CM - white - 4000K - SKU 8657
The Hakoda collection includes linear lamps in surface-mounted and suspended versions. They are made of a narrow, aesthetic aluminum profile. Surface finish in black and white color. The color temperature of the light is 3000K and 4000K.
Scattered light.
| SKU | 8657 |
|---|---|
| EAN | 5903689986571 |
| Family | Hakoda |
| Power supply | ~220-230V |
| Light sources | 1x led tape |
| Power | 9W |
| Colour temperature | 4000K |
| Luminous flux | 1177 lm |
| Transformer | Equepped |
| IP | IP 20 |
| Material | Painted aluminium |
| Colour | White |
| Guarantee | 5 years |
| Name | Date | Size |
| im_hakoda_zwis.pdf mounting instruction | 2024-11-21 15:03 | 1420.87 KB |
| modele_3d_hakoda_1954,_1953.zip modele 3d | 2024-06-07 09:25 | 543.68 KB |

















