AGARO K horizontal - 27 cm - gold - 1 phase - 4000K - SKU 4058
The Agaro collection includes rings - light circles that shine inwards. The collection consists of a suspended version, wall lamps and a table lamp. The wheels come in 2 sizes: 57 cm and 87 cm. Optionally, you can purchase a dimmable remote control. The light source is an LED strip. The lamps are made in black and gold, with a color temperature of 3000K and 4000K.
Scattered light.
| SKU | 4058 |
|---|---|
| EAN | 5903689940580 |
| Family | Agaro |
| Power supply | ~220-230V |
| Light sources | 1x led tape |
| Power | 8,4W |
| Colour temperature | 4000K |
| Luminous flux | 1098 lm |
| Transformer | Equepped |
| IP | IP 20 |
| Material | Painted aluminium, steel |
| Colour | Gold |
| Guarantee | 5 years |
Download catalog
| Name | Date | Size |
| im_agaro_4055_4057_4056_4058.pdf mounting instruction | 2024-12-02 10:55 | 1373.67 KB |
| modele_3d_agaro_4316,_4317.7z modele 3d | 2024-06-07 09:23 | 25095.85 KB |


























